• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Безоплатна правова допомога

Покровське бюро правової допомоги інформує:

2018-03-23 12:31:37

Міністерство освіти і науки оприлюднило проект Плану реалізації експерименту з впровадження електронних підручників та Національної електронної освітньої платформи. Цей документ містить загальні підходи до проведення апробації дослідних зразків е-підручників та поетапного запровадження їх у школах, а також бачення щодо структури та функціонування е-платформи. Ресурсом для розміщення електронного освітнього контенту та забезпечення вільного доступу до е-підручників стане Національна освітня е-платформа. Зокрема, вже в цьому році в межах Національної освітньої е-платформи планується створити модулі, що забезпечать прозору експертизу е-підручників, а також механізми їх відбору. До 30 березня Міністерство освіти і науки прийматиме пропозиції щодо створення модулів і контенту для Національної освітньої електронної платформи згідно з Проектом плану реалізації експерименту з впровадження е-підручника і е-платформи. Пропозиції повинні містити загальний опис бачення, технологій, які мають реалізовуватися, конкретних завдань і заходів, етапів і термінів реалізації, необхідні ресурси, орієнтовний бюджет. Важливо надати емпіричний досвід і кейс-стаді, які аргументують необхідність застосування саме запропонованого підходу. Не пізніше 6 квітня Міністерство освіти і науки розгляне надіслані пропозиції та представить громадськості деталізований план подальших дій.

Нагадуємо, що з будь-яких правових питань ви можете звернутись до відділу “Покровське бюро правової допомоги” Нікопольського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги, за адресою: м. Покров, вул. Героїв України, 13, тел. (05667) 6-65-08, номер гарячої лінії 0-800-213-103.

Покровське бюро правової допомоги інформує:

2018-01-24 10:09:41

Жертви насильства та діти отримали більше можливостей доступу до безоплатної правової допомоги

07 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» (опубліковано в газеті «Голос України» №4 (6759), яким внесено зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Зокрема, розширено доступ до безоплатної вторинної правової допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, а також – для дітей.
Нагадаємо, безоплатна вторинна правова допомога (далі – БВПД) полягає в отриманні захисту, представництва інтересів у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру. Її надають юристи центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – центри), або бюро правової допомоги, а також адвокати, які співпрацюють із центрами. Послуги юристів та адвокатів оплачує держава.
Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають найбільш чутливі та соціально незахищені категорії осіб, такі як: діти-сироти, ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (у том числі й учасники АТО), малозабезпечені, люди з інвалідністю, переселенці та особи, які претендують на отримання статусу внутрішньо переміщеної особи, біженці, та інші відповідно до ст. 14 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу».
Із внесеними законодавчими змінами право на всі види БВПД отримали й особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі.
Центри отримали нові повноваження щодо роботи із цією категорією, які полягають у:
 • Забезпеченні надання безоплатної правової допомоги постраждалим особам, у тому числі на базі загальних та спеціальних служб підтримки постраждалих осіб;
 • Взаємодії із іншими суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству;
 • Звітування про результати здійснення повноважень у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.
Відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», особою, яка постраждала від домашнього насильства є будь-яка особа, яка зазнала домашнього насильства у будь-якій формі.
Домашнє насильство – діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
Закон України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» зазначає, що особою, яка постраждала від насильства за ознакою статі є особа, яка зазнала насильства за ознакою статі.
Насильство за ознакою статі – діяння, спрямовані проти осіб через їхню стать, або поширені в суспільстві звичаї чи традиції (стереотипні уявлення про соціальні функції (становище, обов'язки тощо) жінок і чоловіків), або діяння, що стосуються переважно осіб певної статі чи зачіпають їх непропорційно, які завдають фізичної, сексуальної, психологічної або економічної шкоди чи страждань, включаючи погрози таких дій, у публічному або приватному житті.

Крім того, згаданими законодавчими змінами розширено категорію дітей як суб’єктів права на БВПД.

Отримати її відтепер можуть не лише діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів (як було дотепер), а усі діти.
Нагадуємо, що роз’яснення законодавства і консультації з правових питань можуть отримати усі, хто звернеться до відділу “Покровське бюро правової допомоги” Нікопольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який знаходиться за адресою: м. Покров, вул. Героїв України, 13, тел. (05667) 6-65-08, номер гарячої лінії 0-800-213-103.

ПАМ’ЯТКА АДВОКАТУ

2017-12-29 08:43:27

 • Адвокати не мають права вимагати від клієнтів матеріальну або нематеріальну вигоду за надання безоплатної вторинної правової допомоги. Оплата послуг адвокатів за надання безоплатної вторинної правової допомоги та відшкодування витрат, пов’язаних з наданням такої допомоги, здійснюються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.09.2014 № 465 «Питання оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу» (із змінами) на підставі доручення для надання безоплатної вторинної правової допомоги та актів надання безоплатної вторинної правової допомоги з відповідними додатками*. Відповідальність за достовірність інформації, зазначеної в акті надання безоплатної вторинної правової допомоги та у додатках до нього, несе адвокат згідно із законом.
 • Працівники центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги перевіряють подані адвокатами акти надання безоплатної вторинної правової допомоги з відпо від ними додатками на загальних підставах (у порядку черги та залежно від оперативності надання актів). Будь-які спроби адвокатів чи працівників центрів «пришвидшити» опрацювання актів на користь одних адвокатів та на шкоду іншим з метою одержання неправомірної вигоди можуть розглядатися як корупційне діяння.
 • Відповідно до частини другої статті 21 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» під час видання адвокату доручень для надання безоплатної вторинної правової допомоги враховуються його спеціалізація, досвід роботи, навантаження, складність справ, у яких адвокат бере участь. Будь-які домовленості між адвокатами та працівниками центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги щодо розподілу справ з метою одержання неправомірної вигоди не допускаються.
 • Адвокат, який отримав доручення для надання безоплатної вторинної правової допомоги, у разі виникнення конфлікту інтересів під час надання такої допомоги, або виникнення підстав для припинення її надання чи заміни адвоката, має негайно повідомити про це центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
 • Якщо Ви отримали доручення для надання безоплатної вторинної правової допомоги та Вам стало відомо про іншого адвоката у справі, негайно повідомте про це центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
 • Якщо Вам відомий факт, коли Ваш колега-адвокат вимагає кошти від клієнта системи безоплатної правової допомоги – закликаємо повідомити про це центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

У разі якщо Вам відомі факти корупційних діянь у системі безоплатної правової допомоги, повідомте про це за цілодобовим телефонним номером (044) 364 17 47**. Ви можете залишити повідомлення анонімно.

* Див. наказ Міністерства юстиції України від 16.10.2014 № 1702/5 «Про затвердження форми акта надання безоплатної вторинної правової допомоги та додатків до нього», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16.10.2014 за №1281/26058).

** Прийом дзвінків та повідомлень здійснюють працівники відділу запобігання корупції Координаційного центру з надання правової допомоги.

ПАМ’ЯТКА КЛІЄНТУ

 • Працівники цього центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (бюро правової допомоги) та адвокати, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, не мають права вимагати чи отримувати грошові кошти або інше майно чи будь-які вигоди нематеріального характеру (пільги, послуги, нематеріальні активи тощо) за свої послуги. Їх роботу оплачує держава.
 • Тут не допускаються жодні збори будь-яких благодійних пожертв з клієнтів.
 • Адвокат чи працівники центру не мають права вимагати чи просити кошти на транспортні витрати або проїзд.
 • Якщо Ваші інтереси представляють у суді, і Ви не належите до категорії осіб, звільнених від сплати судового збору, працівники центру або адвокат можуть повідомити Вам про необхідність самостійно сплатити судовий збір. Однак це не є спонуканням до надання чи отримання неправомірної вигоди, а повідомлення про передбачену Законом України «Про судовий збір» норму. Так само на Вас покладається оплата поштових витрат, досліджень, експертиз у відповідних провадженнях.

Якщо у цьому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги (бюро правової допомоги) у Вас вимагали кошти чи будь-яку іншу винагороду, або Вам відомі такі випадки – повідомте про це за цілодобовим телефонним номером (044) 364 17 47*. Ви можете залишити повідомлення анонімно.

* Прийом дзвінків та повідомлень здійснюють працівники відділу запобігання корупції Координаційного центру з надання правової допомоги.

ПАМ’ЯТКА ПРАЦІВНИКАМ

СИСТЕМИ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ В УКРАЇНІ

 • Працівники центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги чи бюро правової допомоги не мають права отримувати грошові кошти або інше майно чи будь-які вигоди нематеріального характеру (пільги, послуги, нематеріальні активи тощо) від клієнтів за надання правових послуг.
 • Будь-який збір благодійних пожертв з клієнтів або інших осіб, у тому числі працівників центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги чи бюро правової допомоги, для вирішення потреб центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги чи бюро правової допомоги заборонено.
 • Працівникам центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги або бюро правової допомоги забороняється отримувати грошові кошти або інше майно чи будь-які вигоди нематеріального характеру (пільги, послуги, нематеріальні активи тощо) від адвокатів за прийняття тих чи інших рішень на їх користь (під час розподілу справ, опрацювання актів звітності тощо).
 • Видатки на заробітну плату є захищеними видатками бюджету і не можуть бути використані на інші потреби центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги чи бюро правової допомоги.
 • Працівники центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги чи бюро правової допомоги у випадку наявності конфлікту інтересів відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» зобов’язані повідомляти безпосереднього керівника не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли вони дізналися чи повинні були дізнатися про наявність у них реального чи потенційного конфлікту інтересів.
 • Безпосередній керівник або керівник органу, до повноважень якого належить звільнення / ініціювання звільнення з посади працівника центру (бюро), якому стало відомо про конфлікт інтересів підлеглої йому особи, зобов’язаний вжити заходи для запобігання та врегулювання конфлікту інтересів такої особи.
 • Працівники центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги чи бюро правової допомоги не можуть використовувати службове становище під час прийняття рішень, вибору і застосування процедур публічної закупівлі, зокрема не допускається обмеження конкуренції та сприяння певним учасникам з метою визначення їх переможцями торгів. Працівники центрів мають пам’ятати: будь-які попередні домовленості із зовнішніми контрагентами з метою «сприяння» їх пере мо зі у процедурі закупівлі можуть бути розцінені як діяння, що містять ознаки корупції.

У разі якщо Вам відомі факти корупційних діянь у системі безоплатної правової допомоги, повідомте про це за цілодобовим телефонним номером (044) 364 17 47*. Ви можете залишити повідомлення анонімно.

* Прийом дзвінків та повідомлень здійснюють працівники відділу запобігання корупції Координаційного центру з надання правової допомоги.

Кiлькiсть переглядiв: 146