Коворкінговий простір у бібліотеці

молодіжний арт-центр

/Files/images/логотип.png

Головна подія 2016 року:

- реалізація проекту «Коворкінговий простір у бібліотеці».

Коворкінг – це модель роботи, коли замість того, щоб працювати вдома, люди винаймають спільне приміщення, залишаючись незалежними і вільними, але не відчуваючи при цьому недоліку в спілкуванні, працюючи разом, обмінюючись ідеями і допомагаючи один одному. Місце для продуктивності та натхнення. Коворкінговий простір у бібліотеці – це місце, де до послуг відвідувачів обладнані конференц-зала, Інтернет-майданчик, кінозал, релакс-зона, місце для клубного спілкування, приміщення для групової та індивідуальної роботи, де вони матимуть змогу проводити конференції, семінари, тренінги, презентації, лекції, майстер-класи, зустрічі, організувати художні та фотовиставки.

Це можливість вийти на абсолютно новий рівень роботи бібліотеки, альтернативна форма проведення змістовного дозвілля городян, об’єднання груп людей різних вікових категорій та соціального статусу, налагодження внутрішніх і зовнішніх комунікацій.

- відкриття на базі відділу абонементу Центральної міської бібліотеки в рамках проекту «Коворкінговий простір у бібліотеці» молодіжного арт-центру, яке відбулося 30 вересня 2016 року. Мета проекту: сприяння творчому та інтелектуальному розвитку юнацтва та молоді. Для цілеспрямованої роботи молодіжного арт-центру розроблена цільова бібліотечна програма «Живи яскраво! Твори натхненно!», метою якої є організація безкоштовного змістовного дозвілля юнацтва та молоді міста, популяризація читання. Реалізація проекту «Коворкінговий простір у бібліотеці» - це бібліотечний проект - діяльність, внаслідок якої відбуваються зміни в бібліотечній сфері, а результатом її є створення нових ефективних бібліотечних продуктів та послуг, що направлені на задоволення освітніх, виховних, соціальних та культурних потреб юнацтва та молоді. Завданням бібліотекарів було – показати молоді альтернативні форми проведення вільного часу. Створити умови для культурного, творчого розвитку юнацтва та молоді, пошуку та підтримки обдарованої молоді в місті.

/Files/images/art-tsentr/коворкінг 1.png

/Files/images/art-tsentr/коворкінг.png

Головна мета роботи арт-центру – створити спільноту креативних та про активних молодих людей, що прагнуть розвиватися та творити свої проекти.

Подальша робота з реалізації цього проекту надасть можливість формувати імідж бібліотеки як:

осередку доступу не тільки до зовнішніх інформаційних ресурсів, зареєстрованих ресурсів бібліотеки, але і місця, де молодь може набувати освіту та необхідні нові професійні знання і навички;

- центру спілкування та дозвілля;

- публічної інституції, яку можуть відвідувати всі громадяни міста незалежно від віку, статі, етнічного, соціального походження, трудової зайнятості, фізичних можливостей.

Арт-центр ще до свого урочистого відкриття об’єднав бібліотеку і громаду, бо до проведення його ремонту та обладнання усім необхідним долучилися і бібліотекарі, на чолі з директором, і влада (голова міста Шаповал Олександр Миколайович, заступник міського голови Бондаренко Наталія Олександрівна, радник міського голови Солянко Віталій Анатолійович, начальник відділу культури Сударєва Тетяна Миколаївна, референт міського голови з питань громадськості Середа Ольга Володимирівна), і підприємства міста (філія ТОВ «Проктер енд Гембл Менюфекчурінг Україна»), приватні підприємці (Поляков Олександр Сергійович, Новіцький Станіслав Володимирович), і волонтери (Бєломєсних Євген, Кравза Сергій, Синиця Анастасія).

Протягом року в арт-центрі проводилися різноманітні заходи:

· Працював бібліотечний кінозал: кожної п’ятниці демонструвалися художні фільми для мешканців міста, а кожної суботи – мультфільми для дітей.

· Бібліотекарями організовувались та проводились круглі столи, тренінги, години пам’яті, поетичні та літературні зустрічі, засідання клубів, презентації творчості місцевих поетів, виставки робіт місцевих художників, тематичні вечірки.

· Для проведення заходів приміщення арт-центру безкоштовно орендували міські громадські організації.

В майбутньому бібліотека планує розширити спектр послуг центру, обладнавши його комп’ютерною технікою, електронними книгами, з метою залучення якомога більшої кількості молоді до проведення цікавого і змістовного дозвілля, стимулювання бажання працювати на благо міста, зробити його кращим, процвітаючим, європейським, таким, до якого хочеться повернутися після довгої подорожі, де б вони не були.

/Files/images/art-tsentr/коврокінг 2.jpg/Files/images/art-tsentr/коворкінг 3.jpg/Files/images/art-tsentr/коворкінг 5.png/Files/images/art-tsentr/коворкінг 6.png

/Files/images/art-tsentr/20160930_150559.jpg

/Files/images/art-tsentr/20160930_150824.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 880

Коментарi