Центральна міська бібліотека для дорослих

Зараз в Центральній міській бібліотеці працюють:

/Files/images/podruga/20181219_092609.jpg

Смислова Лариса Миколаївна,

директор ЦБС м. Покров

/Files/images/nash_foto/IMG_20181003_125236.jpg

Погрібна Наталія Вікторівна,

завідуюча відділом обслуговування ЦМБ для дорослих

/Files/images/nash_foto/IMG_20181003_101422.jpg

Мільченко Наталія Олександрівна,

бібліотекар з комплектування, обробки та каталогізування документів ЦБС

/Files/images/nash_foto/IMG_20181003_101556.jpg

Овдієнко Аліна Володимирівна,

бібліограф ЦБС

/Files/images/nash_foto/IMG_20181003_104809.jpg

Романенко Ольга Іванівна,

бібліотекар читальної зали ЦМБ для дорослих

/Files/images/nash_foto/IMG_20181003_105634.jpg

Селезньова Яна Юріївна,

бібліотекар відділу абонементу ЦМБ для дорослих

/Files/images/nash_foto/IMG_20181003_105711.jpg

Федоренко Ірина Володимирівна,

бібліотекар відділу абонементу ЦМБ для дорослих

Це люди - закохані в свою справу, енергійні, життєдайні, турботливі, чуйні, протягом трудової діяльності, вони кожен день мають перекваліфіковуватися то в психолога, то в юриста, вчителя, філософа або навіть “жилетки”, в яку можна поплакатися. Читачі йдуть до бібліотеки, як до друга, за порадою, відпочити від проблем, і наші бібліотекарі з радістю допомагають. Адже, коли людина завітала до нас, – це означає, що ми потрібні їй. А вдячність в очах, гарний настрій, стимул для подальшого життя і натхнення для майбутніх творчих звершень - це найвища нагорода для бібліотекаря!

Підвищення соціальної і інформаційної ролі бібліотек диктує нові вимоги до сучасного бібліотекаря, який є посередником між читачем і книгою чи будь-яким іншим носієм інформації.

Місія бібліотеки:

- вільний доступ до інформації;

- якісне бібліотечне обслуговування;

- оптимізація фондів бібліотеки;

- впровадження нових прогресивних форм роботи;

- розвиток інформаційних послуг, впровадження нових технологій в процес обслуговування;

- інформаційне, методичне обслуговування бібліотек ЦБС;

- співпраця с державними та громадськими організаціями в інформаційній та моральній підтримці користувачів на їх життєвому шляху;

- впровадження основ бібліотечного менеджменту;

- моніторинг інформаційних та читацьких уподобань молоді.

Мета:

- підвищення рівня інформаційно – бібліографічного обслуговування, використовуючи нові методи і форми діяльності;

- відповідати високому рівню сучасних інтелектуальних і духовних потреб користувачів, постійно виховувати в них повагу до бібліотеки як до суспільної інституції і бажання свідомо допомагати її діяльності;

- максимально повно задовольняти запити користувачів;

- сприяти збільшенню читацької аудиторії, поповнення бібліотечних фондів;

- підвищити імідж бібліотеки.

Функції:

інформаційно-пізнавальна, комунікативна, культурно-освітня, виховна, дозвіллєва.

Завдання:

систематизувати накопичення та поповнення інформаційних масивів, вивчення складу користувачів, оперативне та якісне реагування на інформаційні запити користувачів, надати їм сучасний рівень обслуговування, забезпечити належну фахову підготовленість і професійну культуру кадрів, формування довірчих і шанобливих відносин між бібліотекою і читачами.

Основні послуги:

довідково-аналітичні, інформаційні, сервісні, досугові, соціальні, інтерактивні, довідково-аналітичні, інформаційні

Нині ми спостерігаємо значне зростання інформаційних потреб людини. З огляду на це, в бібліотеках дедалі більше запроваджуються нові інформаційні технології, в тому числі комп’ютерні. Обов’язком бібліотекарів стає як навчання, консультування користувачів, так і посередництво, оскільки величезний обсяг інформації вимагає від працівників бібліотек не тільки володіння навичками пошуку інформації, а й уміння оцінювати й аналізувати різноманітні ресурси, орієнтуючись на потреби користувачів.

Центральна бібліотека визначила головні напрями діяльності використання документально-інформаційних ресурсів у інформаційному забезпеченні користувачів: вивчення складу користувачів, їхніх запитів та потреб, ведення довідково-бібліографічного апарату, групове та індивідуальне розповсюдження інформації для користувачів та масові заходи.

І працює бібліотека, виходячи з особистих, соціальних та життєвих потреб мешканців міста в інформації, спілкуванні, забезпеченні громадянських прав. Цьому сприяє тісна співпраця з органами місцевої влади. У читальній залі створено і постійно поповнюється новими матеріалами інформаційний стенд “Від влади – населенню”.

Велика увага приділяється правовій інформації. Структурні підрозділи бібліотеки поширюють просвітницьку роботу з правознавства серед широких верств населення, забезпечують користувачів інформацією про нормативні акти і закони, що діють у сфері трудового, сімейного та інших галузях права. У читальній залі поповнюється новими матеріалами папка-досьє “Що нового в пенсійному і трудовому законодавстві ”, картотека законодавчих актів.

Робота з юнацтвом – один із пріоритетних напрямків діяльності читальної зали міської бібліотеки. Забезпечення рівного і вільного доступу до суспільно значимої інформації і знань, підвищення обізнаності підлітків. Відродження, підтримка і передача традицій культурного, духовного спілкування користувачів за допомогою книги, читання.

Сьогодні ЦМБ для дорослих – центр змістовного дозвілля та розвитку творчих здібностей всіх категорій наших користувачів. Більшість масових заходів ми проводимо разом з школою мистецтв, БТДЮ, дитячою музичною школою, центром по роботі з молоддю, загальноосвітніми середніми школами.

З 2006 року На базі читальної зали працює клуб для юнацтва “Бібліотека. Книга. Молодь.”

До послуг бібліотеки звертаються представники всіх верств населення, а саме: працівники органів місцевого самоврядування, підприємці, економісти, менеджери, юристи, педагоги, школярі, студентська молодь, соціально незахищені категорії населення, в тому числі, люди з обмеженими фізичними можливостями, пенсіонери, безробітні. Помітно збільшилась студентська аудиторія. Бібліотека особливу увагу приділяє соціально незахищеним верствам населення, ветеранам, воїнам-афганцям, внутрішньо переміщеним особам (ВПО), одиноким громадянам, людям з обмеженими фізичними можливостями. Завдання гуманізації бібліотечного обслуговування є дуже актуальним. Важливим у роботі бібліотеки є формування позитивного ставлення до таких людей. І не лише на свята. Хоча бібліотека не може задовольнити їхні матеріальні потреби, проте увага, вчасно донесена хороша книга, журнал чи газета, організована зустріч чи запрошення на святковий вечір, або просто добре слово – допомагають людям забути життєві негаразди і відчути себе потрібними. Обслуговування цієї категорії користувачів допомагає таким людям перебороти почуття самотності, невпевненості в собі та в своїх силах, повертаючи їм віру в себе, радість життя.

Новою формою роботи для бібліотеки було навчання відвідувачів комп’ютерної грамотності.

Пріоритетами діяльності ЦМБ для дорослих у 2015 році були:

- розвиток інноваційної діяльності бібліотеки;

- розвиток і закріплення інтересу населення до літератури і читання;

- підвищення інформаційної діяльності бібліотеки та формування інформаційної культури

- населення;

- створення комплексної системи послуг нового рівня, яка змогла б забезпечувати інформаційні потреби громадян;

- формування умов для максимальної доступності інформації і документів для користувачів;

- оперативна трансляція найбільш цікавого і значного в діяльності бібліотекарів у широке середовище жителів міста за допомогою реалізації принципово нових інтерактивних форм роботи.

У 2015 році ЦМБ для дорослих брала активну участь у:

- соціологічному дослідженні «Ставлення молоді до участі у волонтерській діяльності», ініційоване Дніпропетровською бібліотекою для молоді ім. М. Свєтлова з метою виявлення рівня поінформованості молодих людей про волонтерський рух, з’ясувати їхнє ставлення до волонтерства та вмотивованість участі у ньому (участь взяли 29 респондентів);

- читацькому марафоні «Пам’ять – нескінченна книга», який проводила КЗК «ДОУНБ», з метою стимулювання населення Дніпропетровщини до читання художньої літератури про війну;

- конкурсі «Герої моєї Вітчизни», запропонований Дніпропетровською бібліотекою для молоді ім. М. Свєтлова, учасниця якого Павлюк Валерія, учениця КЗ «СЗШ № 2», отримала подяку у номінації "Поезія" (вік від15 до 21року) за доречне використання недослідженого фольклору остарбайтерів.

ЦМБ для дорослих взяла участь в акціях:

- Всеукраїнській молодіжній акції «Українська молодь читає», організованою Дніпропетровською бібліотекою для молоді ім. М. Свєтлова з метою активізації заходів, які б сприяли розвитку читання серед молоді;

- у постійно діючій Всеукраїнській акції «Бібліотека українського воїна», проведення якої ініціювало Міністерство культури України для підтримки бойового духу та патріотичного виховання українських воїнів. В рамках акції була організована місцева вулична акція «Подаруй книгу українському воїну», також серед жителів міста проведена популяризація акції шляхом оприлюднення основних положень в ЗМІ, на сайті бібліотеки та в соціальних мережах.

- в рамках культурно-просвітницького фестивалю дружби «З країни в Україну» в читальній залі ЦМБ для дорослих були організовані загальноосвітні лекції з історії, архітектури і тайм-менеджменту. Досвідчені лектори-історіографи Владислав Берковський і Юрій Тимошенко доступно і цікаво розповіли про історію становлення нашої держави, боротьбу за незалежність, її культурний розвиток. Катерина Липа, яка проводила лекцію з архітектури, вразила присутніх, показавши всю красу барокового стилю в архітектурі будівель. А директор Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства Гаранін Олександр надав практичні поради щодо планування свого життя і майбутнього.

Новими формами роботи були для нас у 2015 році:

- У 2015 році Центральна бібліотечна система впровадила нові безкоштовні послуги для користувачів:

- безкоштовне користування персональним комп’ютером з доступом до мережі Інтернет та зоною Wi-Fi;

- безкоштовне навчання комп’ютерної грамотності;

- надання електронних довідок;

- електронна доставка документів користувачам;

- на базі ЦМБ створено пункт доступу громадян до інформації (ПДГ), зареєстрований на сайті Міністерства юстиції України.

- Бібліотекарями ЦМБ для дорослих в рамках Всеукраїнській акції «Українська молодь читає» з вихованцями КЗ «БТДЮ» та пересічними громадянами був проведений флеш-моб «Читали. Читаємо. Читатимемо». Учасники акцій через спільне виконання певних дій та фігур були ознайомлені з новинками сучасної літератури, що є в бібліотеці, та мали можливість самовиразитися, привертаючи увагу пересічних громадян до читання. Також до Всесвітнього дня бібліотек пересічні громадяни та учні дев’ятих класів КЗ «Ліцей» взяли участь у флеш-мобі «Молодь на захист читання». Учасники флеш-мобу на знак захисту читання створили «живу книгу» й розгорнули плакат «ХХІ сторіччя – сторіччя грамотного покоління», привертаючи увагу пересічних громадян до книги, до читання і до бібліотеки.

- До святкування в нашому місті Дня молоді бібліотекарі разом з городянами вийшли на площу ім. І. Сірка з «вільним мікрофоном», під час проведення якого пересічні громадяни охоче висловлювали свої думки за запропонованими темами. Також жителі міста отримували поради від українських поетів та письменників, роздруковані на аркушах паперу, попередньо прочитавши їх вголос. Бібліотекарями було проведено бліцопитування «Сучасна бібліотека як центр змістовного дозвілля молоді» та соціологічне дослідження у формі дошки побажань «Бібліотека моєї мрії – це…», на якій городяни із задоволенням писали, якою б їм хотілося б бачити сучасну бібліотеку.

- Одним із пріоритетних напрямків роботи є краєзнавча робота. Ось і 17 жовтня, коли жителі нашого міста святкували День міста, працівники бібліотеки вийшли на площу ім. Сірка, щоб розказати громадянам про послуги, які надає бібліотека, презентувати творчість місцевих поетів і письменників, твори яких можна прочитати в читальній залі для дорослих і на абонементі; отримували в подарунок буклети та інформаційні листи з біографічними відомостями та творами місцевих митців. Бібліотекарями було проведено анкетування «Бібліотека і громада». До акції була оформлена буклетна виставка-презентація творчості місцевих поетів і письменників «Орджонікідзе літературне».

- В рамках святкування Дня української писемності та мови в читальній залі Центральної міської бібліотеки було проведено засідання клубу «Бібліотека. Книга. Молодь» з учнями 9-А класу КЗ «Ліцей». Для учасників був проведений мовознавчий турнір «Знавці рідної мови». Мовознавчий турнір "Знавці рідної мови" пройшов весело і плідно. Учні активно відповідали на запитання бібліотекарів, редагували прислів’я і приказки, римували подані слова і складали зізнання в любові до української мови. Між командами-учасницями турніру палав справжній вогонь мовознавчих баталій, який зігрівав душі присутніх дружнім теплом протягом всього заходу. А команди-переможниці отримали заслужену нагороду.

- В рамках зустрічі «Погляд крізь роки» бібліотекарі читальної зали запропонували учасникам поділитися своїми спогадами про участь у Другій світовій війні або спогадами про життя та роботу в тилу. За матеріалами цих спогадів була започаткована «Картотека спогадів учасників Другої світової війни і робітників тилу».

- За матеріалами проведеної в читальній залі години пам’яті «Жінки у Другій світовій війні» учениця 10-го класу КЗ «Ліцей» Карнафель Валерія підготувала презентацію «Жінки у Другій світовій війні», а Лернер Марія створила проект «Діти війни».

- До Дня захисника України та до другої річниці Революції Гідності були проведені зустрічі з учасниками АТО «Герої живуть поряд із нами» і «Народ мій є, народ мій завжди буде, ніхто не переможе мій народ!», з метою виховання у молоді патріотичних почуттів та повагу до захисників нашої країни.

«Бібліотек@- інформація, знання, успіх!» - під таким гаслом проходило професійне життя бібліотечної спільноти ЦМБ для дорослих м. Орджонікідзе у 2015 році.

Виконуючи функцію інформаційної, освітнього та культурно-дозвіллєвого центру, Центральна міська бібліотека запропонувала читачам різноманітні заходи з популяризації книги. Більшість історичних подій, ювілеїв видатних діячів, письменників та поетів, а також сучасні проблеми розвитку держави були розкриті на виставках та переглядах літератури, історичних уроках та просвітницьких годинах, літературних вечорах та вечорах пам’яті.

Для підтримки іміджу центральної міської бібліотеки для дорослих, як міського інформаційного та просвітницького закладу культури, протягом минулого року бібліотекарі висвітлювали свою роботу на бібліотечному сайті, на публічній сторінці місцевої молодіжної організації «OrdzhoCity», на наших сторінках в соціальних мережах (ВК, Однокласники, Facebook) та на сторінках місцевих ЗМІ.

Міська дитяча бібліотека

Дитяча бібліотека – це визначний центр спілкування і духовності.

Завдання міської дитячої бібліотеки на сучасному етапі:

- Створення позитивного образу бібліотеки в якій зацікавлене суспільство;

- Виховання людини нової генерації, всебічно розвинутої особистості;

- Виховання у читачів – дітей інформаційної культури читання;

- Набуття потреби в систематичному читанні, яке сприяє розвитку творчої думки, пізнавальних інтересів.

Саме на вихованні цих якостей спрямовує свою роботу дитяча бібліотека сьогодні.

Книжковий фонд дитячої бібліотеки є універсальним, і становить 34248 примірників. Він включає в себе довідково – інформаційні видання (енциклопедії, словники, довідники відповідно до віку відвідувачів); літературу з усіх галузей знань ( природничо – наукову, сторичну, о мистецтву і спорту, мовознавству та літературознавству); художню літературу; краєзнавчу літературу; педагогічну для керівників дитячого читання.

Бібліотека також передплачує достатню кількість цікавих за змістом та яскравих за оформленням періодичних видань. Вони з успіхом вдаються користувачам у читальних залах (поточний рік) та на абонементах (видання минулих років).

Фонд книжковий дещо застарілий. Нажаль, останні кілька років він поповнився невеликою кількістю документів( у 2010 році ). Тому завдання бібліотеки – зберегти ті книжкові цінності, які вже є, але література зношена, непридатна для користування поступово видаляється, списується. Бібліотекарі ретельно слідкують за збереженням книжкового фонду. У бібліотеки завжди були і є друзі – добровільні помічники. Вони допомагають ремонтувати пошкоджені книги, відновлювати обкладинки, підклеювати сторінки, таким чином продовжуючи життя улюблених книг.

Щорічно бібліотека обслуговує близько 2500 користувачів, які відвідують її 20000 разів на рік. Діти записуються до бібліотеки разом з батьками, це дошкільники та учні початкових 1 – 4 класів. Таких молодший відділ бібліотеки обслуговує щорічно 1143. Відвідують бібліотеку самостійно та колективно. Особливо результативними є колективні, групові відвідування. Їх перевага полягає в тому, що діти знайомляться з бібліотекою взагалі, з її відділами, книжковими ресурсами, часто це буває масовий захід. А вже потім можуть приходити до відповідного відділу бібліотеки самостійно, індивідуально, користуватися літературою за бажанням чи потребою.

Документовидача складає 55500 примірників. Пріоритет тримає художня література.

У пошуку потрібних документів допомагає довідково – бібліографічний апарат: алфавітний каталог, систематична картотека статей.

Значної уваги на сучасному етапі роботи працівники бібліотеки надають масовим заходам, різноманітним їх формам, що передбачають безпосередньо участь усіх присутніх – діалог, суперечку, обговорення. Обов’язково використовується можливість запросити на захід цікаву людину, ветерана, поета, почесного громадянина міста, відповідно до тематики заходу. Діти мають змогу відвідати та взяти участь у вікторинах, конкурсах, уроках історичної пам’яті, уроках народознавства, годинах спілкування, годинах мужності, літературних посиденьках, краєзнавчих вечорах, екскурсах в історію і таке інше.

Для кращого задоволення читацьких запитів дитяча бібліотека використовує зв’язки внутрішньо – систематичного обміну літературою з центральною бібліотекою, філією № 2, та при потребі надає їм свої ресурси у тимчасове користування.

У бібліотеці з 1979 р. створено театр ляльки і книги “Буратіно”. Він значно підвищує ефективність роботи бібліотеки у популяризації книги. Він продовжує працювати і зараз. Мистецтвом керування лялькою володіють усі працівники бібліотеки і діти – члени клубу “Буратіно”. В репертуарі цього міні – театру ряд вистав за творами дитячих письменників та про виховання добра, поваги до книги і т. д. “Пих”, “Колобок”, “Чарівна квітка”, “Капризка”, “Книжкова лікарня”, “Кіт Матроскин”.

Театр є розминкою, вдалим поєднанням бібліотечної роботи з елементами мистецтва. Особливе задоволення спостерігати за щасливими оченятами дітей, які у бібліотеці зустрічаються з казкою, щиро сприймають лялькове дійство, переймаються подіями, сміються.

Особливо напружений час у бібліотеці під час канікул. Травень – червень час літньої школи, бібліотека приймає по декілька груп за день. Використовуються всі форми бібліотечної роботи: екскурсії, бесіди, огляди, вікторини, конкурси – переважно розважального характеру. Величезним успіхом користується ляльковий театр. В особливо святкові дні – такі, як день захисту дітей – бібліотекарі самі стають акторами, переодягаються казковими героями і дають вистави ( “Чарівне дерево”) на щастя зараз у бібліотеці є телевізор і DVD плеєр. Вони з успіхом використовуються у проведенні масових заходів, як вдале доповнення на ту чи іншу тему.

Бібліотека бере участь у конкурсах, запропонованих обласною дитячою бібліотекою: “Кращий читач року”.

Дитяча бібліотека на всіх етапах своєї роботи тісно співпрацює зі школами № 4, 3, 6, дитячою школою мистецтв, будинком творчості дітей та юнацтва, школою інтернатом. Відомості про заплановані та проведені заходи, бібліотека подає до міської газети “Козацька вежа” та міського радіо, з яким працює співдружності та взаєморозумінні.

На сучасному етапі дитячу бібліотеку підтримують її добрі друзі – діти та дорослі люди, які раніше були нашими користувачами. Вони допомагають у проведенні масових заходів, дарують власні книги бібліотеці, допомагають у ремонті техніки і ін.: Євсюкови, Князев, Алілуєнко, Сатолюк.

Бібліотека - філія № 2

На сьогоднішній день фонд бібліотеки становить – 8722 примірники, кількість читачів склала – 2029 чол. Через те, що державних коштів стало виділятися менше, бібліотечний фонд зменшився порівняно з минулим роком. Із складного становища ми виходимо завдяки тематичним папкам, в яких зібрано різноманітний матеріал, який ми використовуємо в роботі. Завдяки наявним книгам, газетам, журналам та тематичним папкам кількість користувачів, відвідувань та книговидача, дуже різко не змінилися.

Доброю традицією стала співпраця бібліотеки з СЗШ № 8, 9, ПТУ – 50, д/к 8. Активно співпрацюють з нами вчителі: Троян Л. С., Бойко І. А., Семеняка Г. Л., Макєєва С. В., Галаніна Л. О., Бурбан О. Г., Гаркуша В. В. Ми щиро вдячні за співпрацю Павлу Борисовичу Філіну – Юркову, директору музичної школи. Павло Борисови, та його колеги – справжні фахівці своєї справи.

Через те, що майже 50 % користувачів філії №2 – це діти, з січня 2010 року на базі бібліотеки працює клуб любителів пізнавальної літератури “Світ навколо нас” для учнів 6 – 8 класів. Клуб створено з метою популяризації науково – пізнавальної літератури та змістовного та цікавого дозвілля. Засідання проходять 5 – 6 разів на рік. Наприклад, одне із засідань було присвячене збереженню природи

“ В червону книгу занесли світ неповторний і чудесний”, інше – географії та астрономії “Земля і Всесвіт ”, ще одне – історії “Перші бібліотеки”

В приміщені бібліотеки проходять також інші масові заходи. Кожного року в бібліотеці проводиться зустріч з ліквідаторами аварії на ЧАЕС. Працівники бібліотеки дякують Ісаєву Ю. О., Чекухіну, які розповіли дітям про тяжкі, сповнені небезпеки для здоров’я , трудові будні ліквідаторів на цій станції. В 2011 році виповнюється 25 років аварії на ЧАЕС. Працівники філії запланували оформити для всіх категорій користувачів виставку – реквієм “Чорнобиль. Чорна хмара. Чорний біль.”, а також провести годину скорботи для юнацтва “Гіркий трунок Чорнобиля.”

За останні декілька років працівниками бібліотеки розробили і надрукували таку рекламну продукцію:

1. Рекомендаційні списки, як “Світ мистецтва”, “Живий світ природи”, “Книги серії “ 100 великих”

2. Буклети “Шапки геть, перед вами геній” (до 200 – річчя з дня народження Ф. Шопена), “Міжнародні організації”, “Хочу бути здоровим”, “На порозі до Європейського майбутнього”, “Дії в разі пожежі”, “Музика щирого серця”, “Одвічна проблема: батьки і діти”, “Читання науково – популярної літератури – найкраща «розумова гімнастика»”, “Знамениті люди Франції”, “Ваш домашній зоокуточок”;

3. Кращі сценарії масових заходів за останні чотири роки. Наприклад:

ü “Пам'ять загиблим – шана живим”;

ü “ Твій біль, Україно ”,

ü “ Обпалені долі ”;

ü “Ми діти твої - земля”;

ü “Щасливий той, хто несе людям, радість і надію”;

ü “Мово моя рідна, не мовчи”;

ü “Гірке слово – Чорнобиль”;

ü “Чи на світі є країна, миліша за наш край?”;

ü “Ми йшли до тебе, Перемого!”;

ü “Я і мої права”.

Ця рекламна продукція зібрана в таких папках, як “Бібліотека – філія №2”, (інформація для користувачів), “Кращі сценарії масових заходів”.

Протягом багатьох років проводиться акція “Подаруй бібліотеці книгу”. Завдяки нашим користувачам, фонд бібліотеки поповнився на 1200 примірників. Ми дуже раді, що наші читачі не забувають про рідну бібліотеку, діляться з нами своїми книгами і журналами.

Бібліотека декілька разів проводила анкетування серед своїх читачів. Наприклад:

v Аналіз стану бібліотечного обслуговування (дорослі та юнацтво – 2009 р.)

v Для учнів 5 – 6 класів “Знати. Любити. Берегти.” ( на природничу тематику)

v “Феномен читаючої людини”(юнацтво)

Більшість опитаних надають перевагу художній літературі: серед улюблених книг було названі твори як українських, так і зарубіжних письменників. Опитані також хотіли, щоб бібліотека в достатній кількості отримувала і навчальну літературу.

Бібліотека – філія №3

Бібліотека – філія №3 є структурним підрозділом бібліотечної системи міста Орджонікідзе.

Бібліотека – це інформаційний,культурно – просвітницький заклад, що забезпечує право вільного, повного та рівного доступу до інформації,сприяє задоволенню культурних, освітніх, інформаційних потреб користувачів, духовному розвитку особистості.

Основну увагу спрямовує на індивідуальний підхід до кожного користувача, намагається найповніше задовольняти кожен читацький запит.

Фонд бібліотеки становить 7631 прим. документів. Він різноманітний: твори класиків, довідкова література, книги по історії України, по краєзнавству, на допомогу шкільній програмі, твори сучасних письменників і т. ін.

Так, як бібліотека має краєзнавчий профіль, то велику увагу приділяє збиранню інформації про наше місто, край.

В 2011році був поновлений краєзнавчий куточок ”Наше місто: від подиху століть до сьогодення”.

Також, поповнено новими матеріалами такі тематичні папки:”Екологія міста”,”Почесні громадяни”,”Що?Де?Коли? у нашому місті”,”Борис Мозолевський”,”Дніпропетровщина вчора, сьогодні, завтра”.

В цьому році нашому місту виповнилось 55 років. В бібліотеці пройшов історико – літературний похід “Я в этом городе живу”.

Намагаємось на кожен масовий захід запрошувати цікавих людей. Бібліотека це місце, де можна не тільки поповнити свої знання, але й відпочити, поспілкуватися.

Тому значну увагу бібліотека приділяє організації дозвілля, проведенню вікторин, конкурсів, оглядів літератури та науково – пізнавальні бесіди.

На сьогоднішній день бібліотека обслуговує 752 користувача. Цього року до їх послуг бібліотека отримувала 21 назву періодичних видань газет і журналів. Кожного дня здійснювалась викладка періодики “Що день прийдешній нам готує”.

Для якісного інформаційного забезпечення користувачів проводимо систематичну роботу з метою збереження та розширення бібліотечного фонду, основою якого є українська книга.

Завдяки постійно діючій акції “Подаруйте книгу бібліотеці” фонд бібліотеки поповнився майже на 200 книг: це і українська класика, і пригодницькі романи, підручники, жіночі романи.

На початку року ми обов’язково відзначаємо користувачів, які подарували найбільше книг.

Достатньо успішно використовуються для ознайомлення з новими надходженнями та для залучення нових читачів виправдані форми роботи: “Дні інформації”, книжкові виставки, огляди, виставки однієї книги та інші заходи.

Для багатьох людей бібліотека є особливою фортецею, де можна відмежуватися від буденності й поринути у світ незвіданого.

Кiлькiсть переглядiв: 2049