Сценарій години пам᾿яті "Партизанський фронт"

/Files/images/пар.jpg

Мета: розширити знання учнів про героїв Другої світової війни, зокрема українських партизанів, які разом із основними воєнними силами знищували ворога в тилу; формувати патріотичні почуття гордості за співвітчизників, які під час тяжких випробувань для країни не залишилися осторонь, а захищали свій народ від нацистських окупантів; ушанувати пам'ять тих, хто загинув у Другій світовій війні; сприяти пробудженню бажання вивчати історію своєї держави, берегти її традиції, уболівати за майбутнє країни, виховувати в учнів повагу до героїчних подвигів співвітчизників.

Використання технічних засобів: цифровий фотоапарат, комп’ютер.

Роздатковий матеріал: флаєри.

ХІД ЗАХОДУ

· Вступне слово бібліотекаря.

- 30 жовтня 2001 р. президентом України був підписаний Указ № 1020 "Про День партизанської слави", згідно з яким "з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни, увічнення їх пам'яті" було встановлено свято День партизанської слави.

З 2002 року це свято щорічно відзначається на державному рівні 22 вересня. Чому 22 вересня? Бо саме цей день 1941 року вважається днем початку підпільно-партизанського руху в Україні.

Перемога над нацизмом не тільки врятувала український народ від знищення або рабства, але й створила базові для сучасного державотворення чинники - соборність етнічних українських земель у рамках єдиної держави, закріплені у міжнародно-правовому вимірі кордони, членство в ООН, єдиний народ.

Кожна людина має усвідомлювати цей факт, віддавати належне тим мільйонам наших предків, які ратною звитягою створили передумови для існування суверенної, територіально цілісної Української держави.

Саме наші люди зробили вирішальний внесок в порятунок людства від знищення і поневолення тими, хто претендував на світове володарювання.

Одним із головних театрів військових дій Другої світової війни була українська земля. Близько 7 мільйонів вихідців з України стали до лав діючої армії, половина з них сплатила ціною власного життя за свободу і майбутнє прийдешніх поколінь.

Загалом війна і терор окупантів забрали у вічність 8-10 мільйонів мешканців України, її матеріальні збитки становили 40 відсотків від втрат СРСР. Українську землю вкрили 280 концтаборів, 180 таборів для військовополонених. Близько 2 млн. українців потрапили до фашистського рабства.

До осені 1943-го тут воювала майже половина радянських Збройних сил.

Але був і ще один фронт Перемоги - партизансько-підпільна боротьба на окупованій агресорами території. Десятки тисяч озброєних партизан України завдавали дошкульних ударів по тилах ворога, поставили під серйозну загрозу його комунікації, проводили масштабні диверсійні кампанії. Партизанський рух в Україні за своїми масштабами був одним із найпотужніших у Європі.

Більш детальну інформацію про партизанських рух під час війни ви дізнаєтеся, переглянувши документальну стрічку «Партизанський фронт».

· Перегляд документальної стрічки про партизанський рух в Україні.

· Орієнтовні питання після перегляду стрічки:

- По якій країні гітлерівці нанесли потужні удари в 1941 році?

- Чому саме по Україні?

- Яким чином люди вирішили протистояти загарбникам?

- Хто очолив один із перших діючих партизанських загонів?

- Скільки в загоні було бійців?

- Що було відмінною рисою партизанів, яка не давала ворогові їх знищити?

- Скільки великих партизанських загонів діяло у 1942 році?

- Як називали партизанський рух в Україні?

- Який внесок для перемоги над ворогом принесла боротьба партизанів?

· Заключне слово бібліотекаря.

Сценарій підготувала завідуюча відділом обслуговування Погрібна Наталія Вікторівна.

Використана література

Федоров И.В. Партизанские версты: (Воспоминания командира соединения) / Лит. Запись А.М. Дугинца, К.П. Закалюка.— К.: Политиздат Украины, 1990.— 223с., [8] л. ил.
Гуськов С.В. Эхо бесшумных боёв.— М.: Политиздат, 1984.— 208с., ил.
Войцехович В.О. Партизани ідуть на захід.— К.: Політвидав України, 1982.— 256с.
Ктитарєв М. Двобій: Докум. Повість про нескорених.— 2-ге вид., доп., перероб.— Дніпропетровськ: Промінь, 1989.— 198с.
Чайковський А.С. Невідома війня: (Партиз. Рух в Україні 1941 – 1944рр. мовою документів, очима історика.). К.: Україна, 1994.— 255.
Квітинський В.А. Партизанські татри.— К.: Політвидав України, 1982.— 206с., 4 арк. іл.
Інтернет–джерела: https://www.youtube.com/watch?v=4wIGDscIhYE
https://www.youtube.com/watch?v=QqLBs-RVT98
https://www.youtube.com/watch?v=0vTJdhp-ucc
https://www.youtube.com/watch?v=N4hseZnXhgc
Кiлькiсть переглядiв: 6644