Сценарій святкової зустрічі «Осінній марафон життя»

Мета: Допомогти жінкам, які вийшли на пенсію, не розгубитися і корисно використати вільний час; розвивати навички догляду за своїм здоров’ям і зовнішнім виглядом, розподіляти свій час протягом дня; виховувати почуття любові до себе і оточуючих, естетичний смак, відчуття стилю.

Обладнання: відео «Модные стрижки 2018 для женщин за 50», «Как одеваться стильно после 60», «Искусство завязывания шарфов», «Самые красивые женщины за 60», папірці з висловлюваннями видатних людей про жінку, цифровий фотоапарат, ноутбук, мультимедійний проектор, екран.

ХІД ЗАХОДУ

Вступне слово бібліотекаря.

- Доброго дня, шановні. 1 жовтня наша спільнота відзначає День людей похилого віку, але вік жінки просто апріорі не може бути похилий, він може бути юний, молодий, зрілий, поважний або елегантний. А похилою може бути людина, яка такою себе вважає. І сьогодні ми зібрали вас для того, щоб допомогти вам не бути похилими, а бути жінками саме елегантного віку, адже для цього у вас є час і можливості.

А зараз пропоную вам вибрати і прочитати висловлювання відомих людей про вік жінки і сказати, чи правдою є те, що там сказано.

5 порад, чим зайнятися на пенсії.

Тільки но розпочавши трудову діяльність, молода людина практично відразу починає замислюватися про пенсію, уявляючи собі спокійне, розмірене життя у своє задоволення, без суєти і начальства.

Але, коли наступає той самий момент, то багатьох людей охоплює паніка, бо вони звикли до постійного руху, різноманітних справ і спілкування. І спочатку весь вільний час використовують на відпочинок і домашні справи. Але, коли зайнятися нічим, а відпочинок набрид, з’являється апатія і відчуття особистої непотрібності. Щоб цього не відбулося, пропонуємо Вам п’ять варіантів, чим зайнятися на пенсії, щоб принести користь душі і тілу, а, можливо, і поповнити гаманець.

Порада 1: Приведіть до ладу фігуру і зовнішність.

Бо перше, що спадає на думку пенсійного віку жінці, - це заїсти свою, як вона вважає, непотрібність енною кількістю різноманітної їжі.

Але ж, шановні, пенсія – це гарний час зайнятися своїм здоров’ям і фігурою, прибрать зайві кілограми, трішки підтягнути м’язи, привести свій організм у тонус. Найкращий початок – ранкова гімнастика. Добре записатися в групу, яка займається йогою або плаванням у басейні. Це і здоров’я, і піклування про себе, і спілкування. Але не поспішайте отримати результат. Важливо займатися із задоволенням і досягати маленьких цілей. Починайте з нескладних вправ, з часом збільшуючи навантаження і додаючи нові цікаві вправи. Поступово організм звикне до навантажень, і ваші заняття будуть приносити тільки позитив, підкріплюючи впевненість у собі результатом, який буде видно у дзеркалі і на вагах.

В догляді за обличчям і тілом завжди важливі системність і постійність. Регулярно приділяючи тренуванням певний час, ви зробите питання, чим зайнятися на пенсії, неактуальним. Правильно розподіляючи вільний час, можна все робити правильно і спокійно.

Обов’язково контролюйте стан вашого волосся. Жінка з гарною зачіскою завжди притягує до себе увагу, незважаючи на те, скільки їй років. А зараз декілька порад щодо зачіски.

(Перегляд відео з коментарями)

Текст до відео:

Современная дама за пятьдесят должна выглядеть привлекательно и стильно. И прическа в данном случае играет едва ли не самую важную роль.

Выбирая модную стрижку, стоит придерживаться определенных правил, чтобы сместить акценты с возраста и преобразить внешность.

Динамика, легкая небрежность прядей, текстура в волосах создадут омолаживающий эффект и помогут получить уникальный образ.

Мальчишеские стрижки - пикси и гарсон – открывающие виски и зону ушей и создающие объем на макушке очень идут дамам в элегантном возрасте.

Стрижка боб и каре создается с использованием градуировки (заключается в постепенном переходе от длинных волос к коротким) и ступенчатого эффекта.

Особенностью стрижки сессон является умеренная конечная длина прядей, не доходящая до плеч.

Следующая стрижка – аврора. Для женщин за пятьдесят ее чаще создают короткой, с открытой шеей и объемной макушкой с постепенным переходом от длинных прядей к коротким.

Каре – одна из самых распространённых стрижек. Женщины за пятьдесят могут выбрать любую вариацию каре: гладкую, рванную, градуированную и даже ассиметричную.

Боб – это омолаживающая стрижка для женщин за пятьдесят. Ее конечная длина – до подбородка или чуть ниже.

Средний каскад для зрелых женщин создается по длине, доходящей до подбородка или середины шеи.

Очень хорошо смотрится удлиненное каре без челки, но с боковым пробором.

Удлиненный боб. Зрелые дамы могут создать стильный образ, добавив в этот образ легкую асимметрию, рваные элементы, или другой креатив.

Интересная стрижка – каскад-лесенка. Бока и затылок создаются по классической схеме, а концы волос слегка уводятся за плечи.

Кто сказал, что женщине за пятьдесят нельзя носить челку? Женщина с челкой выглядит очень нежно и озорно.

Теперь поговорим о цветовой гамме волос. Не стоит выбирать экстравагантные оттенки. Обратите внимание на шоколадные, медные и светлые тона.

Посмотрите на эти стрижки и найдите свою уникальную, которая подойдет именно вам.

Возраст – не причина, чтобы перестать быть красивой. Нет поводов для переживаний, когда в силу вступают омолаживающие стрижки!

Порада 2: Розберіть гардероб.

Не потрібно роздумувати, чим можна зайнятися жінці на пенсії, краще перегляньте свій гардероб. Якщо ви вмієте в'язати або шити, то пенсія – пора, коли можна згадати і відточити свої навички. До речі, саме це заняття зможе принести вам додатковий дохід. Часу на пенсії вдосталь і для того, щоб зайнятися вивченням якогось рукоділля і поповнити свій гардероб чудовими речами. Ви матимете змогу самостійно вигадувати, кроїти і шити халати, спідниці, в'язати головні убори собі і онукам. Часу на пенсії вистачає.

Але навіть на пенсії не забувайте займатися собою, слідкувати за модою, балувати себе елегантними речами. Відвідуйте магазини, слідкуйте за скидками – це допоможе придбати стильну річ за помірною ціною. Переглядаючи модні журнали, ви знайдете багато порад і рекомендацій про підбір аксесуарів, про оновлення тих, що ви маєте. І багато іншого. Не жалкуйте за старими, немодними речами. Сміливо викидайте їх із шафи. Таким чином звільнитесь від негативу і впустите у своє життя позитивну енергію. Намагайтеся піклуватися про себе, гарно виглядати, знаходити собі заняття і не думати, чим можна зайнятися на пенсії.

А зараз пропонуємо переглянути відео з порадами щодо модних тенденцій в одязі саме для вашого віку.

(Перегляд відео з коментарями)

Текст відео:

Как же оставаться стильной после шестидесяти? Ведь возраст стилю - не помеха. Модные советы для женщин элегантного возраста.

Женщины после шестидесяти и даже ближе к восьмидесяти могут выглядеть не просто ухоженно, но и привлекательно.

Элегантность – главное требование к гардеробу возрастных женщин. Даже если фигура сухощавая и поджарая, не стоит оголяться.

Давайте рассмотрим несколько базовых вещей, которые должны быть в гардеробе каждой зрелой женщины.

Конечно же кардиган. Незамысловатый фасон, красивая вязка, мягкая пряжа ассоциируются с домом и уютом. К тому же кардиган можно снять и накинуть на плечи.

Кардиганы могут быть короткими и длинными. Легкие трикотажные из хлопка, вискозы или бамбука пригодятся летом, прикрывая открытые участки тела.

Более теплый вариант из кашемира, ангоры, мериноса понадобятся осенью или зимой, защищая от холодов. При этом тонкая вязка предпочтительнее.

Дальше идут блейзеры и жакеты в клетку. Геометрический рисунок придает строгость, подчеркивая элегантный возраст, и в тоже время освежает.

Одежда с рисунком «гусиная лапка». Неоспоримым её достоинством является способность стройнить и улучшать силуэт.

Также вашем гардеробе обязательно должны быть деловые костюмы. Особенно если вам за шестьдесят, и вы ведете активный образ жизни.

Юбки миди прямого кроя или фасона клеш, потому что прямой крой стройнит и вытягивает силуэт, что актуально для женщин с лишним весом.

Также необходимы платья с цветочный рисунком, дополненные светлыми перчатками или элегантной шляпкой, чтобы выглядеть как английская леди.

Обязательны и белые платья. Попробуйте надеть белый льняной сарафан или хлопковое платье и сразу почувствуете себя на двадцать лет моложе.

Включите в свой гардероб цветастые блузы. Ведь возраст – не повод отказываться от ярких расцветок. Темные цвета зрительно старят и придают мрачный вид.

И конечно же брюки. Это комфортно и удобно. А чтобы брюки не сковывали движения, остановите свой выбор на моделях свободного фасона.

Невероятно молодят женщин белые брюки, поэтому, если позволяет фигура, не отказывайтесь от этого предмета гардероба.

Следующий предмет – джинсы. Смело носите привычные и любимые брюки с майками, блузами, топами и свитерами.

Теперь поговорим об оттенках. На женщинах зрелого возраста яркие оттенки смотрятся радужно и гармонично. Главное, не носить их все одновременно.

Не бойтесь розового. Малиновый, фуксия, арбузный… Розовые оттенки в большом количестве есть в гардеробе даже у английской королевы.

Осенние тона. Золотой возраст и осенние тона просто созданы друг для друга. Горчичный, терракотовый, коричневый и болотный – то, что надо, чтобы быть неотразимой.

Не забываем про бежевые оттенки. Цвет нежный и обволакивающий, нейтральный по энергетике. Выровняет и освежит лицо, уберет лишние десять-пятнадцать лет.

А нежность карамельных оттенков благородно оттенит седину, визуально сделает цвет лица более равномерным и гладким.

Каждая женщина хочет быть модной и стильной, независимо от возраста и финансовых возможностей. Предлагаем модные повседневные образы и несколько правил их создания.

Правило 1: Больше светлых оттенков у лица. Это касается и одежды, и цвета волос.

Правило 2: Используйте только свою гармоничную палитру оттенков в одежде, макияже и волосах.

Правило 3: Если вам больше тридцати пяти лет не дают, а у вас длинные волосы, тогда гармоничное окрашивание, ухоженные волосы или стрижка.

Правило 4: Возрастной макияж. Забудьте все про то, как вы делали макияж в молодости! Здесь совсем другие законы!

Правило 5: Правильно подобранная одежда по размеру. Легкая небрежность всегда выглядит более стильно и утонченно.

Правило 6: И главное – улыбайтесь! Вы прекрасны! Любите себя и свой возраст – второй такой, как вы, нет!

А тепер поговоримо про ще одну незамінну річ у вашому гардеробі – про шарф. Пропоную декілька цікавих ідей щодо його зав’язування.

(Перегляд відео майстер-класу)

Порада 3: Почніть правильно харчуватися.

Здорове і правильне харчування – запорука активного і довгого життя. Постійні перекуси, неякісні продукти, швидка їжа можуть серйозно зашкодити організму. У прискореному ритмі робочого дня ви могли і не замислюватися про це. Але на пенсії у вас нарешті є можливість нікуди не поспішати і готувати й харчуватися у своє задоволення. Повністю перегляньте свій харчовий раціон. Виключіть із нього жирне, копчене, солодке. Дозволяйте собі тільки якісні, корисні продукти. Їжте більше овочів, фруктів, кисломолочних продуктів. Підійдуть також м'ясо та риба нежирних сортів. Придумайте приблизне меню і запишіть, які і в якій кількості продукти будуть вам необхідні. Ведучи підрахунок покупок ви уже через місяць зможете зайнятися аналізом витрачених коштів, визначите різницю у вартості цін, з’ясуєте, де можна купити продукти дешевше і вигідніше. Поповніть свою колекцію рецептів корисними блюдами, які відносяться до здорового харчування. Діліться ними, пригощаючи сім’ю, друзів, сусідів, привчаючи їх до думки, що їжа повинна бути корисною. Ваші старання не пропадуть дарма. Вони обернуться гарним самопочуттям і покращеним травленням.

Порада 4: Читайте книги.

Вирішуючи, чим зайнятися на пенсії, не забудьте про книги. Адже, за результатами досліджень, найчастіше на пенсії жінки займаються переглядом неймовірної кількості телесеріалів, ток-шоу, випусків новин, кримінальних передач. А це не приносить нічого, крім виснаження, втоми і зайвих переживань.

Зовсім інша справа, коли вільний час присвятити позитиву, приємним емоціям, пригодам і романтиці. Читання улюблених книг – захоплююче заняття, на яке завжди не вистачає часу. Приділіть увагу класиці, сучасним авторам, журналам, газетам. І для цього зовсім не потрібно їх купувати. Запишіться до бібліотеки і отримуйте задоволення від читання абсолютно безкоштовно. Затишок, комфорт і книга – що може бути кращим? А ми завжди раді допомогти вам у виборі.

(Огляд літератури на виставці «Для вас, жінки»)

Порада 5: Гуляйте і подорожуйте.

Ще одна важлива рекомендація – після виходу на пенсію не потрібно замикатися в чотирьох стінах квартири. Прогулянки на свіжому повітрі абсолютно точно підуть на користь здоров’ю, емоційному настрою і налагодженню спілкування. Для прогулянок вибирайте парки, вулиці міста, музеї, виставки. Пройдіться вулицями, які ви давно не відвідували, буде нагода подивитись, як вони змінилися. Також можна поїхати в сусіднє місто або село. До речі, в Нікополі працює прекрасний історичний музей, і вартість екскурсії не перевищує двадцять гривень. До того ж, у будні дні там доволі мало народу, так що є прекрасна можливість все роздивитися не поспішаючи. Також зараз організовують дуже цікаві екскурсії до православних храмів, інших цікавих місць нашої країни. Головне, не киснути вдома, адже життя у вашому елегантному віці може і повинно бути цікавим!

І саме головне, що вам просто необхідно робити на пенсії – любити! Адже саме любов робить нас молодшими і красивими!

А тепер трохи світського життя. Пропоную переглянути відео, де показані найкрасивіші відомі жінки за шістдесят.

Заключне слово бібліотекаря.

- Бачити хороше, мати почуття гумору і дякувати життю за кожен прожитий день — запорука молодості. Розвивайтеся, радуйтеся, незважаючи ні на що, а головне не прив'язуйтеся до року народження в паспорті!

На цьому наш захід завершено. До побачення, до нових зустрічей!

Використані джерела:

https://stm.net.ua/2248-yak-pravylno-robyty-zrilyj-makiyazh.html

https://dovidka.biz.ua/tsitati-pro-vik-zhinki/

https://tak-prosto.info/948-scho-robyty-litnii-liudyni.html

Кiлькiсть переглядiв: 272

Коментарi